AZ-HAKAN GÜNDAY -.-

Bu adam çok güzel yazıyor. Cümleler, fikirler, paragraflar adete akıyor. “Piç” dede aynı idi bu kitapta da aynı. Bir dolu fikir üretebiliyor ve bu fikirler çok hoş aktarılıyor ve ilgi uyandırıyor. Ama iki kitaptada eleştirmem gereken bir konu var : sürekli normal hayatta olma ihtimali çok çok az  şeyler, tesadüfler kesişiyor. Bu biraz hikayenin ağırlığını etkiliyor. Hikaye hatta biraz basitleşiyor.

Bu kitapta bir an kafam karıştı ama sonra her şey yerli yerine oturdu. Bir an “başka bir şey mi okuyorum?” diye bile düşündüm ama sonunda  her şey bağlandı. Gerçi yine çok büyük tesadüfler zinciri şeklinde bağlandı ama hiç değilse kitabı anlamış oldum. Bu tarz bana farklı geldi, hatta farklı olduğu için hoşuma bile gitti. 

Kitapta aynı isme sahip 2 kişinin (biri erkek, biri kadın) ayrı süren zorlu, enteresan yaşantıları  vardı. Önce kadının hikayesi anlatıldı sonra birden hikaye kesildi ve adamın ki anlatıldı( burada bir bocalama yaşamadım dersem yalan olur) Bu iki hikaye ne olacak ki derken bir yerde kesişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir